تبلیغات
نویسنده - آموزش وبلاگنویسی در بلاگفا
نابرده رنج گنج میسر نمی باشد

آموزش وبلاگنویسی در بلاگفا

شنبه 26 اسفند 1391 03:13 ب.ظ

نویسنده : کارن رهنمون
ارسال شده در: آموزش ،

درست کردن وبلاگ در بلاگفا

برای شروع ابتدا بهwww.blogfa.comمی رویم.ودر صفحه ی اصلی بر روی گزینه ی "ایجاد وبلاگ جدید"کلیک می کنیم تا به صفحه ی فرم ثبت نام برویم.نام کاربری همان  آدرس وبلاگ شماست.کلمه ی عبور برای ورود به بخش مدیریت لازم است. "عنوان وبلاگ" "نام نویسنده" و"شرح وبلاگ" را به فارسی بنویسید.ایمیل خصوصی در وبلاگ محفوظ می ماند.اما ایمیل نویسنده را در صورتی بنویسید که می خواهید ایمیلتان را کاربران ببینند.و بقیه موارد به خودتان بستگی دارد.در نهایت "قبول قوانین سایت و ایحاد وبلاگ"راکلیک کنید.پیامی بر مبنای موفقیت آمیز بودن ایجاد وبلاگتان نشان داده می شود.  

پست مطلب جدید در بلاگفا

 ابتدا ازطریق نوار ابزار "امکانات"گزینه ی "پست مطلب جدید " را انتخاب کنید. عنوان مطلب را درکادر "عنوان مطلب"وارد کنید.در صفحه مطلب مطلبتان را بنویسید. برای درج عکس در مطلب از طریق نوار ابزار گزینه ی "درج عکس" را کلیک کنید عکس باید در اینترنت وجود داشته باشد.آدرس عکس را در کادر "آدرس تصویر"وارد کنید و اگر می خواهید می توانید متنی برای تصویر در کادر"متن تصویر"بنویسید. و گزینه"درج تصویر" را کلیک کنید. در زیر صفحه لیست موضوعاتی را می بینید که وارد کرده بودید موضوعتان را انتخاب کنید می توانید چند موضوع را انتخاب کنید یا هیچ کدام را انتخاب نکنید.گزینه هایی زیر گزینه ی "ثبت مطلب و باز سازی وبلاگ"وجود دارد.قسمت برچسب ها را که می دانید در قسمت "نحوه ی نظر دهی" شیوه ی نظر خواهی را انتخاب می کنید.در قسمت "تاریخ و زمان ارسال مطلب" زمان ارسال مطلب را انتخاب می کنید و گزینه ی پست ثابت در صفحه ی اول برای این است که مطلب به آرشیو نرود و همیشه در صفحه ی اول باشد. گزینه ی "رمز برای رویت مطلب برای تنها افرادی است که رمز عبور دارند.یک گزینه زیر موضوعات وجود دارد."ثبت موقت وعدم نمایش در وبلاگ" برای مطالبی است که نیمه تمام مانده اند. 

درج صفحات جداگانه

ابتدا از طریق نوار ابزار "امکانات" گزینه ی "صفحات جدا گانه" را انتخاب می کنیم. در "عنوان مطلب" عنوان صفحه ودر "آدرس صفحه" می توانید آدرس اینترنتی را انتخاب کنید. در ادامه مطلب را بنویسید. بقیه کار را همانند مطلب " پست مطلب جدید"در همین وبلاگ عمل کنید.  

درج موضوع در بلاگفا

ابتدا در صفحه ی اصلی با وارد کردن نام کاربری و کلمه ی عبور وارد بخش مدیریت وبلاگ خود شوید.ازطریق نوار ابزار "امکانات" گزینه ی "موضوعات مطالب"را انتخاب کنید.موضوع خود را در نوار "عنوان موضوع "وارد کنید و بر گزینه ی "درج موضوع"کلیک کنید.

تائید,حذف و ویرایش نظرات در بلاگفا

وارد بخش مدیریت وبلاگ خود شوید.از نوار ابزار "امکانات" گزینه ی "آخرین نظرات خوانندگان" را انتخاب کنید.اگر در ابتدای درست کردن وبلاگ "نظرات پس از تائید نمایش داده شوند" را انتخاب کنید.کارخیلی راحت تر می شود.ابتدا نامه ها را بخوانید. اگر آن ها را تائید کنید در وبلاگتان نمایش داده می شوند.اگر بخواهید می توانید آن نظر را از طریق گزینه ی "ویرایش" تغییر دهید .اما اگر نمی خواهید نظر نمایش پیدا کند گزینه ی "حذف" را انتخاب کنید.

انتخاب قالب وبلاگ در بلاگفا

دو راه وجود دارد:

1. ابتداوارد بخش مدیرت وبلاگ خود شوید.گزینه ی "انتخاب قالب وبلاگ" را انتخاب کنید.یک قالب را انتخاب کنید.وبر روی گزینه ی "انتخاب قالب" کلیک کنید یکاخطار به شما داده می شود گزینه ی "yes" را انتخاب کنید.  2.ازسایت های دیگر کد یک قالب را تهیه کنید.در نوار ابزار گزینه ی "ویرایش قالب" را انتخاب کنید.همه ی کد های موجود را پاک کنید وکد قالب جدید را "paste"کنیدو گزینه "ثبت وباز سازی وبلاگ" را انتخاب کنید

تنظیمات وبلاگ در بلاگفا

ابتدا وارد بخش مدیریت وبلاگ خود شوید.از طریق نوار ابزار "امکانات" گزینه "تنظیمات وبلاگ" را انتخاب کنید."عنوان وبلاگ" اولین نوشته ای است که در وبلاگ نشان داده می شود.نام نویسنده که معلوم است "ایمیل نویسنده" در وبلاگ نشان داده می شود ولی "ایمیل خصوصی فقط برای پیام های بلاگفا به شما است."منطقه زمانی" که مشخص است. "درباره وبلاگ" توضیحی کوتاه درباره وبلاگ است که در گوشه وبلاگ نوشته می شود."تصویر وبلاگ" عکسی است که بالای "درباره وبلاگ" در وبلاگ نشان داده می شود.قسمت "اسکریپتها" برای کد های امکانات وبلاگ است.بقیه قسمت ها چیز خیلی خاصی ندارد. درآخر هم گزینه "ثبت تنظیمات" را انتخاب کنید
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: وبلاگ نویسی ، بلاگفا ، وبلاگ ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 27 اسفند 1391 03:39 ب.ظ